Ürün Kodu 1532
Kategorisi Kurbanlık Satışı

Kurbanlık Fiyatları 2022

Kurbanlık fiyatları 2022, Sütçü Halit, 2022 yılında da büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık satışı ile siz değerli müşterilerinin hizmetindedir. Kurbanlık fiyatları 2022 özel içeriği ile kurbanlıkla alakalı aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamaya çalıştık.

Günlük süt denilince akla ilk gelen isim Sütçü Halit, İstanbul Başakşehir'de yer alan kendi çiftliğinde yetiştirdiği büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıklar ile bu yıl da en uygun fiyata kurbanlık satışı ile yine bütçenizi korumayı hedefliyor. Her bütçeye uygun koç, koyun, keçi, dana, düve, tosun ve kurbanlık boğa satışında yüzlerce müşterisinin tercih ettiği Sütçü Halit, İstanbul'da en güvenilir kurban satışını bu yıl da yine Kayabaşı'nda yer alan kendi kurban satış merkezinde gerçekleştirecek. Kurbanlık fiyatları 2022 ile her yıl olduğu gibi bu yıl da 2022 kurbanlık fiyatları ile iddialı olan Sütçü Halit, müşterilerinin talebi doğrultusunda kurban kesim işlemlerini uzman kasaplarına ve İslami koşullara uygun olarak yaptırmaktadır. İşte Sütçü Halit farkı ile Kurbanlık fiyatları 2022 detayları...

Kurbanlık Fiyatları 2022 Büyükbaş Küçükbaş Kurbanlık Satışı Başakşehir İstanbul Dana Koyun Koç Kurban Hayvan Fiyatları

Her kiloda kurbanlık dana ve küçükbaş hayvan satışı ile Kurban Bayramı'na hazırlanan Süçü Halit, Kurbanlık fiyatları 2022 listesi ve ekonomik kurban fiyatları ile İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasından müşterilerinin taleplerine cevap veriyor. Kurban fiyatları 2022 yılında da yetiştirme maliyetleri doğrultusunda artarken Sütçü Halit bu artışı satışlara asgari olarak yansıtmaktadır. Kurbanlık koyun ve kurbanlık dana fiyatları ile rakipsiz bir hizmet sunan Sütçü Halit, sahibinden kurbanlık satışı yaptığı için fiyatları ile piyasada yoğun talep görmektedir. Uygun fiyatları ile satılık kurbanlık, herkesin bütçesine uygun kurbanlık hayvan, kurbanlık koç ve kurbanlık dana fiyatları 2022 yılında da Sütçü Halit'i bir adım öne çıkarıyor. En ucuz kurbanlık fiyatı için telefon: 0 535 029 95 27 - 0 532 482 36 12

Kurban Fiyatları 2022

Küçükbaş Kurbanlık Fiyatları 2022

Koç, Koyun ve Kuzu: 600 TL - 1750 TL

Büyükbaş Kurbanlık Fiyatları 2022

Dana, Sığır ve Tosun: 6.000 TL - 18.000 TL

Diyanet Kurbanlık Fiyatları 2022

Yurtiçi Kesim Bedeli: 850 TL

Yurtdışı Kesim Bedeli: 625 TL

 

Kurban nedir, neden kesilir?

Kurban, Allahuteala'nın rızası için kesilen canlı hayvanların tümüne verilen addır. Bir dileğin gerçeğe dönüşebilmesi için adanan kurban ise adak olarak adlandırılır.

İslam Dininde Kurbanın Önemi

Dinimiz İslamiyet'te kurban, Kurban Bayramı'nda fıkıhçılarca belirlenen ve bir takım özellikleri taşıyan hayvanlardan bir ya da bir kaçını, uygun olan ortamlarda mümkünse kesim için, küçükbaş veya büyükbaş hayvanı keserek yapılan bir ibadettir. Kurban kesmek Kur'ân'da farzdır. Hanefi mezhebinde vacip, diğer Sünni mezheplere göre sünnettir. Kurban etinin kesen aile tarafından tüketilebileceği fakat kabul olması için belli kısmı mutlak surette durumu olmayan yani ihtiyaç sahibi kişilere dağıtılmalıdır.

Kurbanlık Fiyatları 2022: İsrafa Dikkat!

Kesilen kurbanın kabul olması için kurbanı kestiren kişiler bakmasa bile kesilirken kurbanın yanında bulunmalıdır. Eğer ikamet ettiğiniz mahalle ya da bölgede herkesin maddi durumu iyi ise kesilen o kurban kabul olmaz, israftan dolayı günaha girer. Kurban bayramında kesilen kurban ise üç eşit parça olarak taksim edilir.

Kesilen kurbanın en az üç parçasından biri yoksullara, öteki üçte biri ziyarette bulunan komşu, dost, akrabalara ikram edilir, geriye kalan kurban etini ise kesenin kendisi ya da ailesi yiyebilir. Ancak kurban kesilen bölgede yoksul fazla ise kesilen kurbanın tamamı yoksullara dağıtılmalıdır. Eğer yaşadığınız bölgede kurban eti dağıtacak ihtiyaç sahibi bulunmuyorsa dediğimiz gibi, kurban kesimi günahtır.

Kesilen Kurbanı Kimler Yiyebilir?

Hanefi mezhebinde kurban ibadetinin vakti kurban bayramının birinci günü bayram namazı kılınması ile birlikte başlar, bayramın üçüncü günü güneş batıncaya dek sürer. Şafii mezhebinde ise bayramın dördüncü gününde de bu ibadet yapılabilir. Kurban ibadeti için en faziletli vakit ise Kurban Bayramı'nın birinci günüdür. Kesilen bu kurbanın etini kurban ibadetini ifa eden ve akrabaları da dahil olmak üzere herkes yiyebilir.

Kurban Ne Zaman Kesilir?

Kurban sadece Kurban Bayramı'nda kesilmez. Adak ya da Allah'a şükür için de kurban kesilebilir. Kesilen adak kurbanının eti fıkıhta usul diye tabir edilen kişinin babası, annesi, dedeleri ve kişinin eşleri tarafından yenilemediği gibi kişinin füru olarak adlandırılan çocuğu ve torunları tarafından da yenilemez, kesilen adak hayvanın eti bu kişilerin dışında kalan fakirler ve yoksullar tarafından yenilebilir. Kurbanlık fiyatları 2022 listesinde yer almayan diğer ürünler için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Sütçü Halit'i Facebook'ta da takip edebilirsiniz.